LISTA Laureatów

Zuzanna Omasta

Bernadeta Słapek

1. ORGANIZATOR:

Zakład Doskonalenia Zawodowego w Kielcach, Niepubliczna Szkoła Muzyczna I Stopnia ZDZ w Kielcach

Współorganizator: Wojewódzki Dom Kultury w Kielcach ,

Stowarzyszenie Kombatantów Misji Pokojowych ONZ koło nr 32 w Kielcach oraz

Ośrodek Sportu i Turystyki TELEGRAF KIELCE

1. CELE KONKURSU:
  2. Propagowanie i popularyzowanie pieśni i piosenek żołnierskich i patriotycznych. Podtrzymywanie i upowszechnianie tradycji narodowej, pielęgnowanie polskości oraz rozwoju świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej, a także upowszechnianie i wspieranie procesu dziedziczenia i kultywowania tradycji oręża polskiego.
  3. Uczczenie 101-szej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.
  4. Ożywianie aktywności muzycznej dzieci i młodzieży, rozbudzanie wrażliwości na wartości człowieka.
  5. Wyzwalanie uśmiechu, pogody ducha i radości.
  6. Prezentacja umiejętności młodych artystów.
  • ZASADY UDZIAŁU W KONKURSIE:
  1. Do udziału zapraszamy solistów z całej Polski wg. Kategorii

KATEGORIA I  - PRZEDSZKOLE

KATEGORIA II - SZKOŁA PODSTWOWA KL. I-III

KATEGORIA III -  SZKOŁA PODSTAWOWA KL.IV- VI

KATEGORIA IV -SZKOŁA PODSTAWOWA KL. VII, VIII oraz GIMNAZJUM

KATEGORIAM V – SZKOŁA PONADPODSTAWOWA

1. Wykonawca powinien przygotować jeden utwór do podkładu muzycznego lub akompaniamentu jednego instrumentu. Dopuszcza się również wspieranie solisty przez chórek (do 3 osób),
  2. Wypełnioną kartę zgłoszeniową, która stanowi załącznik do niniejszego regulaminu należy przesłać na adres:e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Zakład Doskonalenia Zawodowego w Kielcach, Paderewskiego 55, 25-950 Kielce do dnia 24.04.2019r. (liczba zgłoszeń została ograniczona do 150 uczestników - decyduje kolejność i data wpływu).
  3. Każdy uczestnik biorący udział w konkursie zobowiązany jest do wpłaty kwoty w wysokości 15 zł. Płatne gotówką w dniu występu.
  4. Zgłoszenia do konkursu dokonuje placówka delegująca (przedszkole, szkoła, placówka kultury, rodzic lub opiekun prawny).
  5. Przesłuchania konkursowe odbędą się 26-27.04.2019 w Ośrodku Sportu i Turystyki ,,Telegraf Kielce” ul.Narciarska 6 w Kielcach.
  6. Lista uczestników zakwalifikowanych do przesłuchań zostanie ogłoszona na stronie internetowej Niepublicznej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Kielcach ZDZ w Kielcach 25.04.2019r.
  7. Koncert Finałowy laureatów z udziałem publiczności odbędzie się 28.04.2019r.   o godz. 16.00  w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach. Każdy laureat wykonana utwór prezentowany podczas przesłuchania, a Konkurs uwieńczy koncert  NIESPODZIANKA.
  8. Wszystkich uczestników prosimy o przyswojenie linii melodycznej i tekstu piosenki ,,Gdy piosenka szła do wojska”. Utwór ten będzie wykonany wspólnie  na zakończenie konkursu w Wojewódzkim Domu Kultury podczas Koncertu Finałowego
  9. OCENA:

Oceny wykonawców podczas przesłuchań dokona Jury powołane przez organizatora według następujących kryteriów:

1. Muzykalność i warunki słuchowe uczestnika.
  2. Interpretacja utworu.
  3. Ogólny wyraz artystyczny.
  4. NAGRODY I WYRÓŻNIENIA:

Jury wyłoni po 3 laureatów w czterech kategoriach i przyzna: I, II, III miejsce (w każdej kategorii). Ogłoszenie wyników nastąpi podczas Koncertu Finałowego w dniu 28.04.2019r. w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach. Wszyscy laureaci otrzymają pamiątkowe statuetki, dyplomy, nagrody rzeczowe i upominki

DZIEŃ DZIECKA W NIEPUBLICZNEJ SZKOLE MUZYCZNEJ ZDZ KIELCE

Dyrekcja Szkoły Muzycznej zaprasza uczniów:

Grup młodszych (6-12 lat) na wycieczkę do Krakowa 25 maja 2017r. (czwartek)

W programie :Alicja w Krainie Muzycznej Magii

Grup starszych (10-17 lat)  na wycieczkę do Krakowa 16.06. 2017 (sobota).

W programie: UPIÓR w OPERETCE

...czyli OPERETKA WRACA DO KRAKOWA

Multimedialne spektakle w Filharmonii Futura (Kino Kijów Kraków)

Szkoła finansuje uczniom  transport oraz bilety do filharmonii.

Zainteresowane osoby proszę o kontakt  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  do 10.05.2017r.  Z uczniem może jechać również rodzic. Koszt dla rodzica dziecka z grupy młodszej 45 zł., z grupy starszej  60 zł.

Ilość miejsc na każdy spektakl 30 osób.